Kristína Šestáková

Čo vám E+ skúsenosť dala: Myslím si, že ísť na Erasmus mobilitu bol jeden z mojich najlepších rozhodnutí v živote. Napriek tomu, že som relatívne introvertná osoba, spoznala som veľa ľudí z rôzných kútov sveta (na škole bolo vyše 150 Erasmus študentov). Vyskúšala som, aké je študovať na univerzite, kde sa všetko vyučuje po anglicky a mala som aj možnosť viacej sa osamostatniť. Vďaka tomu, že som sa stretla s toľkými ľuďmi z toľkých krajín, svet vnímam úplne inak. Čítať alebo učiť sa o niektorých štátoch a porozprávať sa s ľuďmi ktorí tam žijú je neporovnateľné. Myslím si, že keby každý študent strávil aspoň pár mesiacov na Erasme, náš svet by vyzeral inak. Napriek tomu, že naše jazyky, zvyky a náboženstvá sa líšia, každý sme v niečom podobní a každý sa môže od druhého niečo naučiť.


Plusy mobility: Bola som veľmi spokojná s mojou prijímajúcou univerzitou, naše Erasmus koordinátorky boli vždy milé a ochotné. Univerzita organizovala rôzne výlety, ja osobne som bola na Kutnej Hore, ale sme mali možnosť navšťíviť aj Poľsko alebo Karlštejn. Okrem toho, aj v Prahe boli rôzne spoločné programy, kvízová večierka, stretnutia na pive a podobné. Tie udalosti nám poskytli priestor na jednoduchšie spoznanie s ostatnými zahraničnými študentmi.


Mínusy mobility: Ako som už spomínala, bola som spokojná so školou, ale bolo by lepšie keby univerzita mala svoj vlastný internát. Nájsť ubytovanie v Prahe vôbec nie je jednoduché. Kontaktovala som vyše 20 verejných a súkromných internátov, ale všetky boli plné. Na šťastie vo Facebook skupine príjímajúcej univerzity som sa spoznala s jednou Erasmus študentkou z Turecka s ktorou sme pokračovali spolu v hľadaní. Na konci sme našli jeden pekný (no pomerne drahý) podnájom v centre, v ktorom sme strávili spolu našu mobilitu. No však nie každý mal také šťastie, takže odporúčam študentom aby už mesiace pred mobilitou začali hľadať ubytovanie ak im univerzita neposkytne svoje.


Meno, ročník a študijný program: Kristína Šestáková, 2. ročník bakalárského stupňa, anglický jazyk pre európske inštitúcie a ekonomiku

Trvanie mobility: 2018. október – 2019. február

Univerzita: Metropolitan University Prague

Krajina: Česká republika

© 2019 Tomáš Polák & Marek Sekerák

  • w-facebook
  • youtube
  • White Instagram Icon

SPOJTE SA S NAMI

PRIHLÁSENIE ON-LINE

Šrobárova 2
040 59 Košice
Slovenská republika

SME VÁM K DISPOZÍCIÍ

PONDELOK- PIATOK

08:00 -  16:00

ADRESA

+421 55 234 7123

TEL

Prihláste sa k odberu aktualizácií